Bácsalmás Város Honlapja

Oldalainkat 84 vendég böngészi
Vörösmarty Mihály Általános Iskola májusi hírei PDF Nyomtatás E-mail
2011. május 13. péntek, 12:36

A VÖRÖSMARTY MIHÁLY ÁLTALÁNOS ISKOLA HÍREI MÁJUS

A Diákolimpia országos döntőjén, Veszprémben az I-II. korcsoportos fiú  tornászaink 5. helyezést értek el: Harnos Norbert (egyéni 11.), Oláh Attila (egyéni 13.), Szabados Simon (egyéni 14.), Száhl Péter (egyéni 29.), Hajnal Tamás (egyéni 54.), Bakos Bence (egyéni 57.).

A III-IV. korcsoportos fiúk 7. helyezettek lettek: Bakos Bálint (egyéni 12.), Dropa Gábor (egyéni 15.), Szabó László (egyéni 31.), Traski István (egyéni 39.),  Kovács Viktor (egyéni 52.), Piukovics Bálint (egyéni 53.).

Felkészítő: Nemes Lászlóné. Gratulálunk!

Kiskunhalason, az országos meghívásos Fazekas-kupán mindkét fiúcsapatunk 1. helyezést ért el. Szabados Simon egyéni 2., Hajnal Tamás 4., a nagyobbak közül Bakos Bálint 1., Dropa Gábor 2. lett.


Az Algebria matematikaversenyen kiemelkedően teljesített: Merkovics Milán, Mátrai Roland és Polner Laura.

Felkészítőjük: Csémy Erika és Mayerné Simola Zsuzsanna.

A bajai iskolahét matematikaversenyén Kondorossy Krisztina II. helyezett lett. Felkészítője: Csőkéné Wendler Mária.

Az I. kispesti Csikó Baranta Viadalon Csikó I. kategóriában Lakner András 1., Sebők Lehel 3., Csikó II. kategóriában Laczi Péter szintén 1. helyezést ért el. A bácsalmási csapat sikeres szereplésével kiérdemelte a Béri Balogh Ádám-kupát. Felkészítőjük: Végh László.

Április végén újra Bácsbokodon mérkőztek kézilabdásaink. 2. helyezést értek el. Csapattagok: Dropa Gábor, Laczi Péter, Lakner András, Vörösváczki Dániel, Allaga Dániel, Törögli Dávid, Tóth Ádám, Gracza István, Oriold Zalán, Bibok Benő, Malesevics Bence és Révész József.

Felkészítő: Nemes Lászlóné.

Az Országos Német Verseny megyei fordulójának eredményei:

7. évfolyam: 4. helyezett Szőke Erik (95 %), 17. helyezett Hankószki Fanni (75 %), 19. helyezett Tóth Vivien (72 %).

8. évfolyam: 1. helyezett Skribanek Sebő (100 %) – az országos fordulóra jutott!

Felkészítőjük: Martonosi Ottilia.

A nyolcadikosok közül a 3. helyezett Skribanek Stellát (97 %) és a 22. helyezett Bánfi Zsófiát is Martonosi tanárnő, a 26. helyezést elért Francsicskovics Dominikát (80 %) pedig Csovcsics Éva tanárnő készítette fel.

Baján, az Atlétika körzeti pályabajnokságon I. helyezést ért el a fiúcsapat: Allaga Dániel (egyéni összetett 1.), Németh Olivér (egyéni összetett 3.), Kerényi Dominik, Lakner András, Nincsevics Roland és Schneider Bence.

Felkészítőjük: Hutterer Lászlóné.

Szegeden újabb sikereket értek el leány tornászaink, az országos meghívásos Arany-kupán. Az I-II. korcsoport 6. helyezést ért el: SchlosserFruzsina, Franek Zsófia, Bűnös Bianka, Juhász Vanessza, Jurcsák Evelin, Balogh Blanka, Schneider Petra.

A III-IV. korcsoport 3. helyezett lett: Száhl Anett, Ungor Nikolett, Varga Kinga, Juhász Dóra, Rábai Dóra, Miklósovics Lilla.

Bűnös Bianka egyéni 3. helyezett.

Felkészítőjük: Hutterer Lászlóné.

A TANAK megyei döntőn előkelő helyezéseket értek el a tanulásban akadályozott tanulóink valamennyi atlétikai versenyszámban.

Györgye Rita 1. helyezés: 300 m-es futás, távolugrás, kislabda-hajítás,

Medgyesi Diána Kitti: 1. helyezés: 100 m-es futás,

Góman Barbara: 1. helyezés: távolugrás, 2.: 100 m-es futás, 2.: 200 m-es futás,

Ócsai Anna: 1. helyezés: kislabda-hajítás, 2.: 200 m-es futás,

Vörös Krisztina: 3. helyezés: 100 m-es futás,

Takács József: 1. helyezés: 400 m-es futás,

Szabó Dávid: 2. helyezés: 100 m-es futás,

Vörös Attila: 3. helyezés: 200 m-es futás.

A 4x400 m-es váltófutásban 1. helyezést értek el a lányok és a fiúk is: Györgye Rita – Vörös Krisztina – Góman Barbara – Ócsai Anna, valamint Horváth Tibor – Orsós Krisztián – Vörös Attila – Takács József.

Az 1. helyezettek május 26-29. között Zánkán, az országos diákolimpiai döntőn képviselik megyénket és iskolánkat. 30-án Góman Barbara, az athéni csapat tagja Schmitt Pál köztársasági elnök előtt, a Sándor-palotában teszi le az olimpiai esküt.

Felkészítőjük: Végh László.

Április végén I. korcsoportos labdarúgóink a DIÁKOLIMPIA bajai körzeti döntőjén a IV. helyezést érték el. Csapattagok: Földes Gergő, Lovasi Levente, Ágoston János, Maróti Máriusz, Kapás Áron, Benkő Botond, Francsicskovics Tibor, Vígh Csaba, Léwang Levente.

II. korcsoportos labdarúgóink a Kiskőrösön rendezett dél-megyei döntőn a IV. helyezést érték el.

Csapattagok: Szénási Bence, Kőhalmi Áron, Szabados Simon, Száhl Péter, Horváth Patrik, Tandari Martin, Mohácsi Levente, Mózer Milán, Panyik Krisztofer, Jávor Barnabás, Szente Csaba.

Május 9-én, az MLSZ Bozsik-program bajai labdarúgó-mérkőzésén 1. helyezést értek el III. korcsoportos focistáink, a három forduló összesített eredménye alapján pedig 2. helyezést (5 csapatból). A torna legjobb játékosa Nincsevics Roland lett. Egy féléves sportlap-előfizetést kapott.

Csapattagok: Tóth-Kovács Bence, Nincsevics Roland, Mátrai Roland, Figura Ákos, Németh Olivér, Demeter Dominik, Kerényi Dominik, Balogh Benjámin, Szigeti Richárd, Németh Bence, Páncsics Bence.

AZ I. korcsoport a IV., a II. kcs. a II. helyezést érte el.

Az elért helyezés alapján a május 25-i megyei döntőn iskolánk csapata képviseli a bajai körzetet.

Felkészítők: Pálmai Zoltán (III. kcs.), Prikidánovics Antal (I-II. kcs.).

Május elején anyák napi műsorral kedveskedtek tanulóink. Az Őszi Napfény Szociális Intézményben Podlovics Beáta irányításával a 4.b osztályos tanulók szerepeltek nagy sikert arató előadással.

Minden sikert elért diákunknak szívből gratulálok:

Szénási Violetta

tanárnő

 
Bácsalmás Város Honlapja
JoomlaWatch 1.2.12 - Joomla Monitor and Live Stats by Matej Koval